Вторник, 19.03.2024, 13:57
Приветствую Вас Гость | RSS

Студенту

Організація оплати праці в ринковій економіці

Курсова робота

на тему:

Організація оплати праці в ринковій економіці”

Кіровоград – 2007


Зміст

Вступ...................................................................................................

3

Розділ І. Теоретичні основи організації системи оплати праці.........

6

    1. Соціально-економічна сутність заробітної плати.......................

6

    1. Структура заробітної плати………………………………………

11

    1. Форми і системи оплати праці…………………………………...

16

Розділ ІІ. Організація оплати праці в умовах ринку………………...

23

2.1. Тарифна система оплати праці ……...............................................

23

2.2. Безтарифна система оплати праці ……..........................................

29

2.3. Сучасні форми матеріального стимулювання працівників ..........

33

Висновки...........................................................................................

39

Список використаних джерел..............................................

40

Вступ

Заробітна плата є найбільш дійовим інструментом активізації людського фактора і стимулювання працівників до покращення якості та інтенсивності праці. При цьому використання існуючого кваліфікаційного і творчого потенціалу працівників має повністю залежати від наукової обґрунтованості і вибору методів ув'язки заробітної плати з кваліфікацією, змістом виконуваної роботи, результатами праці й умовами, в яких вона здійснюється.

Сьогодні кожне підприємство, яке виробляє продукцію, незалежно від того, чи воно належить державі, чи є у приватній власності, знаходиться перед вибором найбільш доцільного і мотивованішого способу побудови алгоритму нарахування заробітної плати, із врахуванням особливостей функціонування їхнього професійного середовища. Таким чином, вивчення соціально-економічних основ організації оплати праці в наш час має особливе значення не тільки для студентів у галузі вивчення економіки підприємств, але і для фахових спеціалістів побудови прикладних систем оплати праці в організаціях.

Світова практика упровадження нових форм організації праці свідчить про те, що головною метою економічної стратегії і системи матеріального стимулювання сучасних компаній та фірм стало досягнення не кількісних показників випуску продукції, а якісних параметрів виробництва, таких як поліпшення використання устаткування, робочого часу, складу робочої сили, якості продукції, спрямованих на підвищення ефективності виробництва.

Ці основоположні моменти і послугували основним поштовхом при виборі теми даного реферату.

З цієї точки зору можна виділити головну мету цієї курсової роботи, яку автор спробував реалізувати у викладеному далі матеріалі: висвітлити соціально-економічну сутність заробітної плати, розкрити структуру заробітної плати, ранжувати форми і системи оплати праці, охарактеризувати тарифну і безтарифну системи оплати праці, проаналізувати сучасні форми матеріального стимулювання працівників.

З метою підвищення ефективності організаційно-економічного механізму регулювання заробітної плати на підприємствах дуже важливо в кожному конкретному випадку ретельно обгрунтувати застосування форм і систем заробітної плати. Зокрема, ряд вчених-економістів вважають, що потенціал відрядної форми оплати праці на підприємствах України майже вичерпаний. Майбутнє стоїть за почасовою формою, яка має базуватися на обгрунтованих нормах, взірцевій організації праці, має увібрати в себе найкращі регламентовані елементи відрядної форми оплати праці. Віднесення нормування праці до другорядних механізмів господарювання матиме вкрай негативні наслідки, адже у фахівців сформуються занижені вимоги до якості трудових норм, а робітники розглядатимуть занижені норми виробітку, як звичну реальність.

Потребує також перегляду практика застосування колективних форм оплати праці. Далеко не скрізь ця форма довела свою життєздатність і ефективність.

Необхідною є і вдосконалення системи премій. Бо незначне за розмірами, але широке за охопленням працівників і надто часте преміювання сприймається як стабільна форма виплат і перестає бути чинником-мотиватором.

Предметом даної роботи є описання діючого механізму організації оплати праці, який включає форми, види і системи оплати праці.

В даній роботі слід виконати ряд завдань :

1) описати соціально-економічну сутність, форми та системи оплати праці в умовах ринку;

2) виявити механізми забезпечення правильного співвідношення між мірою праці та мірою її оплати через форми і системи заробітної плати;

3) показати головну суть тарифної системи в установленні правильного співвідношення між темпами зростання продуктивності праці та середньої заробітної плати працівників;

4) дослідити базові риси безтарифних систем оплати праці;

5) окреслити сучасні тенденції матеріального стимулювання працівників.

При підготовці даної роботи автор користувався багаточисельними публікаціями з питань висвітлення основ організації праці, що з’явилися останнім часом. Ці моменти роблять дану роботу особливо корисною для читачів.


Висновки

Безумовно, дана робота не може повністю охопити всю широту і глибину поставлених перед нею завдань і цілей, тим більше, важливість розглянутих тут проблем напряму залежить від багаточисельних факторів життя сучасного суспільства.

Підсумовуючи розглянуту тему даної роботи, можна сказати, що:

  1. Соціально-економічні основи організації оплати праці можна визначити як одну з важливих складових частин всієї сучасної концепції управління ефективністю виробництва на підприємствах.

  2. Соціально-економічні основи організації оплати є також сферою державних інтересів, оскільки від ефективності виробництва, побудованій на їх основі, залежать темпи і масштаби соціально-економічного розвитку країни.

  3. Заробітна плата торкається широкого кола проблем соціально-економічного змісту, які так чи інакше впливають на формування основ суспільних відносин вцілому.

  4. В сучасних умовах розвитку української економіки заробітна плата виконує швидше регулятивні і стабілізаційні функції, на відміну від світової практики, де домінує відтворювальна функція заробітної плати.

  5. Основними формами оплати праці є почасова та відрядна.

  6. Тарифікація заробітної плати доцільний механізм поділу працівників за професіями, спеціальностями та кваліфікацією.

  7. Безтарифна система оплати праці ефективно доводить до відома всім працівникам правила розподілу колективного заробітку.


Для отримання повного тексту курсової роботи звертайтеся на емейл: writetranslate@ukr.net. Вартість роботи $10


Також Ви можете замовити роботу, заповнивши форму:

E-mail відправника *:
Назва роботи *:
Текст повідомлення *:

Меню сайта
Форма входа
Категории раздела
Тексты с переводом [5]
Образование [11]
Учеба [11]
Новые технологии [1]
Досуг [0]
Разное [1]
Поиск
Календарь
«  Март 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архив записей
Друзья сайта
  • Перевод с английского
  • Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0
    Студентам

    Все права защищены ©.
    Использование материалов данного сайта разрешено
    только с активной ссылкой на //studentu.ucoz.ua!

    Copyright MyCorp © 2024