Вторник, 19.03.2024, 05:56
Приветствую Вас Гость | RSS

Студенту

Розвиток інтеграційних процесів в країнах Латинської Америки

Курсова робота

на тему

Розвиток інтеграційних процесів в країнах Латинської Америки

Київ 2001 р.

ПЛАН

Вступ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 

  1. Економічна інтеграція: загальні поняття . . . . . . . . 

1.1. Визначення інтеграції . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

1.2. Передумови та цілі економічної інтеграції. . . . . .

1.3. Регіональне інтеграційне об’єднання  . . . . . . . . .

1.4. Статичні та динамічні ефекти інтеграційного процесу . . . . .

1.5. Вплив регіональної інтеграції на світове господарство . . . . .

  1. Розвиток регіональної інтеграції в Латинській Америці . . . . . .

2.1. Передумови інтеграції . . . . . . . . . . . . . .  . . . . .

2.2. Початок інтеграції та вигоди від неї . . . . . . . . . .

2.3. Перші труднощі та зміни стратегії . . . . . . . . . . . 

    1. Пожвавлення інтеграційних процесів в 90-і роки . . . . . . .

    2. Зміна концепції інтеграції . . . . . . . . . . . . . . . .

3. Інтеграційні об’єднання країн Латинської Америки . 

3.1. Регіональні організації Латинської Америки . . . .

3.1.1. Латиноамериканська асоціація інтеграції (ЛАІ) 

3.1.2. ЛАОЕ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

3.2. Регіональні торгівельні блоки Латинської Америки . . . . . . .

3.2.1. Андський пакт (АП) . . . . . . . . . . . . . .. . .

3.2.2. Південноамериканський спільний ринок . . . . .

3.3. Група Ріо . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Висновки . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Додатки . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 

Список використаної літератури . . . . . . . . . . . . . . . . .

3

4

4

5

7

8

10

11

11

13

14

15

16

17

17

17

20

24

24

27

29

30

33

35

Вступ

На порозі ХХІ ст. розвиток світогосподарських зв’язків значною мірою визначається інтеграційними процесами, які набули майже глобального характеру. Під впливом економічної глобалізації та лібералізації руху капіталу та в результаті завоювання ТНК домінуючих позицій в світовому господарстві інтеграційний процес стає все більш складним та багатофакторним. Уже зараз регіональні, континентальні та міжконтинентальні інтеграційні об’єднання перетворюються на більш вагомі суб’єкти міжнародних економічних відносин, ніж окремі держави.

Латинська Америка – це перший регіон з великою групою країн з середнім та слабким рівнем розвитку, де інтеграційні процеси (різного ступеню інтенсивності) охопили майже всю територію. На початку 90-х років на континенті виникла своєрідна соціально-економічна конструкція: "безпека – розвиток – демократизація – інтеграція”. Учасниками інтеграційних об’єднань в Латинській Америці є держави з різним рівнем розвитку, але ці відмінності не є нездоланною перешкодою на шляху до об’єднання.

В основі економічної інтеграції лежать об’єктивні фактори, пов’язані з глобальними змінами у світовій економіці, особливо останніх десятиліть, з прагненням країн Латинської Америки подолати відставання у економічному розвитку, забезпечити стійкий розвиток національної та регіональної економіки та створити базис для більш рівноправного діалогу з індустріально-інформаційними центрами. Для цього потрібна глибока структурна перебудова внутрішнього ринку та зовнішньоекономічних зв’язків, яку може забезпечити регіональна інтеграція. Кінцева мета інтеграції – підтягнути економіку до середньосвітового рівня і тим самим досягнути якості життя населення, що відповідає сучасним стандартам.

Зараз Латинська Америка знаходиться у відносно сприятливій фазі економічного розвитку. В 90-х роках вона перетворилася на один з регіонів світу, що найбільш динамічно розвиваються. Проте головні фактори, що сприяють цьому, навряд чи можна назвати стійкими. Це і закордонні інвестиції, які диктуються інтересами типу "прибутки – збитки”; і засоби, отримані від масштабної приватизації, які мають властивість досить швидко закінчуватись; і надходження капіталу, пов’язане з розвитком азіатської фінансової кризи; і перенасичення ряду світових товарних ринків. Тому переорієнтація на взаємні економічні зв’язки в регіоні стає все більш помітною. Латинська Америка має реальні передумови для зміни свого місця у світовому господарстві ХХІ століття, хоча стійкий рух в цьому напрямку буде залежати від формування єдиного регіонального економічного, технологічного та інформаційного простору.

У своїй роботі я хочу розглянути передумови інтеграції в Латинській Америці, головні сучасні тенденції, інтеграційні об’єднання та значення інтеграційних процесів для економіки країн Латинської Америки та її місця у світовому господарстві.


Висновки

Отже, регіональна інтеграція стає невід’ємною реалією нашого життя в 21 столітті. Не виключенням є і країни Латинської Америки. Зростання процесів об’єднання серед центрів світового господарства, інтенсифікація їх взаємного співробітництва і певне послаблення економічних зв’язків з периферією спричинило прагнення країн, що розвиваються до розвитку взаємних економічних відносин.

Для покращення своєї конкурентоспроможності у міжнародній торгівлі, зміцнення своїх позицій в світі країни Латинської Америки створюють зони вільної торгівлі, митні союзи. Наприклад, в 70-ті роки невеликому по сучасних масштабах Андському співтовариству, попри подібність спеціалізації його учасників в міжнародному поділі праці. Вдалося з успіхом поділити ринки та приступити до програм виробничої регіональної кооперації. Більш того, тут, вперше в групі країн, що розвиваються, були прийняті програми регіональної кооперації в соціальній сфері (освіта, охорона здоров’я). Широке коло завдань ставить перед собою і МЕРКОСУР, який створив 11 робочих підгруп (з питань комунікації, навколишнього середовища, зайнятості, соціального страхування та охорони здоров’я).

На зміну імпортозаміщуючій стратегії прийшла експорто-орієнтована. Лібералізація зовнішньої торгівлі змінює ступінь відкритості латиноамериканських економік, проте в значній мірі це визначається зростанням взаємної торгівлі, а не виходом на ринки третіх країн. Перехід до експортоорієнтованої моделі покращив структуру зовнішньої торгівлі, але не вирішив задачу досягнення міжнародної конкурентоспроможності латиноамериканськими товарами.

В результаті регіональної інтеграції переміщуються торгівельні шляхи, змінюється положення регіонів більш чи менш розвинутих в соціально-економічному плані. Зони вільної торгівлі, що створюються на кордоні сусідніх держав, змінюють умови товарообміну в прикордонних районах. Якщо раніше моделі розвитку розроблялися та здійснювалися єдиним центром, то сьогодні вони видозмінюються під впливом законів вільного ринку (наприклад МЕРКОСУР).

Сьогодні можливості поглиблення регіональної інтеграції в Латинській Америці розширюються у зв’язку зі зміною складу її учасників. Якщо раніше цей процес прямо чи опосередковано контролювався державними органами, то в останнє десятиліття налагодилось пряме співробітництво між підприємствами, приватними фірмами.

Не дивлячись на певні труднощі, наприклад, нерівномірність розподілу вигод від інтеграції, суперечності між малими та великими країнами, протидія інтеграції зі сторони найбільш вразливих галузей, регіональна інтеграція на латиноамериканському континенті набуває все більших масштабів, в ці процеси втягується все більше країн. В майбутньому об’єднана Америка могла б стати серйозним конкурентом об’єднаній Європі, хоча поки що деякі країни Латинської Америки бояться втратити свої позиції на світових ринках при відкритті своїх кордоні для США.

Для отримання повного тексту курсової роботи звертайтеся на емейл: writetranslate@ukr.net. Вартість роботи $10


Також Ви можете замовити роботу, заповнивши форму:

E-mail відправника *:
Назва роботи *:
Текст повідомлення *:

Меню сайта
Форма входа
Категории раздела
Тексты с переводом [5]
Образование [11]
Учеба [11]
Новые технологии [1]
Досуг [0]
Разное [1]
Поиск
Календарь
«  Март 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архив записей
Друзья сайта
  • Перевод с английского
  • Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0
    Студентам

    Все права защищены ©.
    Использование материалов данного сайта разрешено
    только с активной ссылкой на //studentu.ucoz.ua!

    Copyright MyCorp © 2024