Хочете отримати освіту в Європі або Америці? Зараз все доступно, але для того, щоб вчитися за кордоном, необхідно відмінно знати мову і бути готовим до серйозної роботи.
Сьогодні отримати освіту за кордоном не проблема — було б бажання. При цьому багато хто помиляється, вважаючи, що подібне навчання вимагає силу-силенну грошей. Вчитися за кордоном можна абсолютно безкоштовно!
Доступне таке задоволення не лише в пострадянських країнах, але і в престижній Європі. Приміром, навчання в Польщі для українців і росіян доступно на тих же умовах, що і для поляків. Досить закінчити середню школу і добре скласти вступні іспити. При цьому польський диплом признається в усій Європі, а також в США і СНД. Варто постаратися при вступі, чи не так?
Але якщо гроші не головне, то чому більшість наших співвітчизників все ще не вчаться за кордоном? Уся справа в знанні мов. Якщо питання, як вивчити польську мову, лякає Вас більше, ніж перспектива отримати вітчизняний диплом і працювати на низькооплачуваній посаді, та освіта в Польщі не для Вас. Адже для навчання в якій-небудь країні треба знати місцеву мову, на якій зазвичай ведеться зайняття. У Польщі це польський, у Франції — французький, в Німеччині — німецький і так далі
Правда, і тут є обставини, які спрощують нашим абітурієнтам завдання по здобуттю закордонної освіти. У багатьох європейських внз є англійські групи. Приміром, в кращих польських університетах навчання проводиться на польській або англійській мові, на вибір абітурієнта. Залишається лише вирішити, як Вам простіше — вивчити англійський або польський, німецький, французький. Роблячи вибір, враховуйте, що англійський все-таки поширеніший, ніж мова будь-якої іншої європейської країни.
Вирішивши, в яку групу Ви ходитимете, беріться за вивчення вибраної мови. Адже на момент початку зайняття в університеті її треба буде знати на найвищому рівні. Інакше Ви просто нічого не зрозумієте і вилетите після першого ж семестру. Тут знову є приємна обставина: багато вузів надають майбутнім студентам підготовчі курси для вивчення мови. Вони дають можливість не лише «заговорити», але і одночасно звикнути до життя в країні, влитися в соціум — знайти житло, постійний підзаробіток, тобто, повністю підготуватися до навчання.
|